ŚWIĄTECZNA POMOC CHARYTATYWNA

Drodzy Rodzice i Uczniowie!                   

Jako społeczność Szkoły Podstawowej w Łysomicach chcemy włączyć się w Świąteczną pomoc dla potrzebującej rodziny. Zwracamy się z prośbą do rodziców i uczniów o włączenie się do charytatywnej akcji - pomocy rodzinie, która z niezawinionych przyczyn znalazła się w trudnej sytuacji materialnej.

  

W obecnym roku chcemy pomóc rodzinie z terenu gminy Łysomice – mamie, która wychowuje siedmioletnich synów - bliźniaków. Chłopcy są wcześniakami, z opóźnieniem rozwojowym i problemami ruchowymi. Do niedawna chłopcy uczestniczyli w terapii logopedycznej i psychologicznej oraz dojeżdżali na rehabilitację ruchową. Tata chłopców zmarł kilka lat temu. Rodzina utrzymuje się z renty rodzinnej, zasiłku rodzinnego oraz świadczenia wychowawczego.

Rodzinie najbardziej przydadzą się artykuły żywnościowe, środki czystości, pościel, ręczniki, artykuły chemiczne, odzież.

Rodzina będzie wdzięczna za jakąkolwiek okazaną pomoc.

Potrzeby rodziny:

- żywność trwała (np. herbata, kasza, ryż, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, mąka, dżem, warzywa w puszkach),

- środki czystości (np. proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon),

- odzież: chłopcy – rozmiar od 128, rozmiar obuwia: 33 i 34

- odzież mama: - rozmiar 2XL, rozmiar obuwia: 40

Z uwagi na realizowaną naukę zdalną dzieciom przydałby się także laptop (Może być używany). Chłopcy ucieszyliby się także z gier planszowych            i książek do czytania odpowiednich do ich wieku.

Podarowane rzeczy można dostarczać bezpośrednio do szkoły (główne wejście) w godz. 7.00 – 15.30 do 16 grudnia 2020 roku.

Pomaganie jest ok! Dziękujemy J